1,5 mln zł na budowę platformy e-zdrowia. Zyskają m.in. mieszkańcy Pyskowic

Ponad 1,5 mln zł dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego przyznane zostało Powiatowi Gliwickiemu na przeprowadzenie projektu „Budowa platformy usług z zakresu e-zdrowia dla mieszkańców Powiatu Gliwickiego”.

Projekt zrealizowany zostanie przez powiat w ramach działania 2.1 „Wsparcie rozwoju cyfrowych usług publicznych” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Ma on na celu stworzenie i wprowadzenie e-usług z zakresu zdrowia dla mieszkańców powiatu gliwickiego. Cyfrowa platforma będzie dostarczała usługi umożliwiające integrację i wymianę danych pomiędzy podmiotami medycznymi prowadzonymi przez Powiat Gliwicki, a mieszkańcami powiatu. Dodatkowo mieszkańcy powiatu będą mogli udostępniać pozyskane dane medyczne innym podmiotom leczniczym.

– Projektem zostaną objęte trzy placówki ochrony zdrowia: Szpital w Knurowie, Szpital w Pyskowicach oraz Zespół Opieki Zdrowotnej w Knurowie – informuje wicestarosta gliwicki Adam Wojtowicz. – Dzięki wdrożonym rozwiązaniom technologicznym dokumentacja medyczna ich pacjentów będzie dygitalizowana, co umożliwi jej pełny obieg, nie tylko pomiędzy tymi placówkami, ale również innymi, w całej Polsce, co będzie dużym udogodnieniem zarówno dla pacjentów, jak i dla personelu medycznego. Mówiąc potocznie, dokumentacja ta będzie wędrować za pacjentem, a ponadto znajdzie się w bazie pomocnej w całościowym procesie leczenia chorego. Projekt umożliwi pełną informatyzację procesu dokumentacji medycznej na najwyższym poziomie. Będzie to jeden z ciekawszych, ale też trudniejszych projektów unijnych, jakie ostatnio przeprowadzamy.

Całkowity koszt realizacji projektu „Budowa platformy usług z zakresu e-zdrowia dla mieszkańców Powiatu Gliwickiego” to 1 840 000 zł, w czym dofinansowanie z EFRR wyniesie 1 520 225 zł.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img