Hurtownia czy sklep budowlany – co wybrać

Budowa czy remont budynku to inwestycja wymagająca wcześniejszego przygotowania. Już na etapie planowania trzeba uwzględnić wszystkie etapy. Jednak plan działania to nie wszystko. Ważne jest też to, skąd weźmiemy materiały budowlane.

Hurtownia czy sklep budowlany – co wybrać? Poznaj zalety obu rozwiązań i znajdź najlepsze miejsce na zakupy do remontu i budowy domu.

Kiedy wybrać hurtownie budowlane?

Firmy budowlane zazwyczaj kupują materiały w hurtowniach budowlanych. Jest to dla nich korzystne, bo biorąc duże ilości towarów, mogą liczyć na korzystniejsze ceny. Łatwo też znajdą hurtownię, która oferuje materiały od najlepszych producentów i daje gwarancję wytrzymałości.

Hurtownia budowlana to też opcja dla osób prywatnych. Choć nie będziemy tam raczej często wracać, to dzięki rabatom koszt budowy znacznie się obniży, dlatego warto wybrać zakupy w hurtowni, a nie sklepach budowlanych.

Zalety hurtowni budowlanej uzupełnia jej personel. W tak specjalistycznym miejscu branżowym duża uwaga kładziona jest na wiedzę pracowników. Dzięki temu otrzymamy fachowe doradztwo, które będzie szczególnie przydatne osobom nie znającym prac budowlanych w praktyce.

Oferty sklepów budowlanych

Market budowlany może mieć mniejszą ofertę niż hurtownia, ale nie oznacza to, że jest gorszy. W sklepach budowlanych znaleźć można ogromny wybór materiałów budowlanych wysokiej jakości. Szeroki asortyment to argument za tym, aby kupić materiały budowlane w markecie budowlanym.

Tym, co jest mniej korzystne niż w przypadku hurtowni budowlanej, jest cena materiałów budowlanych. Sklepy zaopatruje hurtownia materiałów budowlanych. Żeby móc na tym zarobić, markety sprzedają materiały i narzędzia budowlane z marżą, a zatem jest w nich drożej. Ale czy to zawsze ma znaczenie?

Zwykle najważniejsza jest jakość materiałów, a produkty kupowane w marketach budowlanych są równie dobre, jak te prosto z hurtowni takich jak Maldrew.

Hurtownia czy sklep budowlany – podsumowanie

Ciągle nie wiesz, gdzie kupować materiały budowlane i narzędzia? Przed podjęciem decyzji rozważ swoje potrzeby i porównaj korzystanie z hurtowni i marketu budowlanego. Znając wszystkie 'za’ i 'przeciw’ będzie łatwiej się zdecydować.

  1. Hurtownia budowlana może zaoferować atrakcyjne ceny, co przyciąga osoby kupujące dużą ilość materiałów budowlanych. Z marketów budowlanych korzystają częściej ci, których interesują zakupy detaliczne produktów.

  2. Ważne jest to, aby w jednym miejscu znaleźć wszystko, czego potrzebujesz. Choć sklepy mogą pochwalić się szerokim asortymentem, to jednak nie zawsze dany produkt będzie od ręki dostępny; szczególnie w większych ilościach. Materiałów budowlanych, których potrzeba dużo, lepiej szukać w hurtowniach.

  3. Nie bez znaczenia jest lokalizacja. Hurtownie materiałów budowlanych częściej znajdziemy w centrum miasta. Dla klientów z obrzeży czy okolicznych miejscowości najlepszym wyborem jest więc market budowlany, który jest bliżej i zapewnia łatwy dojazd.

  4. W przypadku budowy, gdzie wszystkie etapy muszą przebiegać w odpowiednim tempie, istotna jest terminowość dostaw. Na to możemy liczyć zarówno w przypadku sklepu, jak i hurtowni z materiałami budowlanymi.

  5. Markety budowlane, tak jak hurtownie, oferują profesjonalne wsparcie swoich pracowników, a w przypadku niektórych produktów możliwa jest też usługa jego montażu (np. parkiety, panele, płytki).

Po rozważeniu tych cech można łatwo stwierdzić, czy zakupy w hurtowni materiałów budowlanych to dobry pomysł, czy lepiej wybrać mniejsze sklepy. Duże znaczenie ma fakt, że w obu miejscach dostaniemy produkty dobrej jakości. Reszta zależy od indywidualnych potrzeb. Nawet cena, w którą powinniśmy wliczyć też koszt transportu.

Materiał partnera

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

AKTUALNOŚCI

spot_img