Wakacje to czas remontów w szkołach

Ostatni dzwonek rozpoczął wakacje i czas odpoczynku dla uczniów. Nie znaczy to jednak, że szkoły pozostają puste i nic się w nich nie dzieje. Wolne od nauki to idealna pora na odświeżenie placówek oświatowych. W każdej z nich prace trwają, zakończyły się lub czekają na start.

Miasto na remonty i inwestycje w placówkach oświatowych wyda w okresie wakacyjnym 297 497,36. Najwięcej zaplanowano na szkoły. Największą z inwestycji jest wykonanie toalety dla uczniów niepełnosprawnych w Szkole Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi. Rozpoczęte w czerwcu prace mają się zakończyć do 26 sierpnia.

W zbliżonym terminie zaplanowano oddanie po remoncie toalety dla pracowników Szkoły Podstawowej nr 3. Na uczniów z kolei czekać będą odmalowana klatka schodowa.
Do odmalowanych klas na I piętrze wrócą dzieci z Szkoły Podstawowej nr 5. W trosce o bezpieczeństwo wychowanków i personelu wykonano już w tej placówce modernizację systemu alarmowego, łączności telefonicznej oraz kontroli dostępu w szkole.

Drobniejsze remonty i naprawy przejdzie również budynek Szkoły Podstawowej nr 4. I tak naprawiano już wentylatory w ubikacjach oraz zreperowano uszkodzone fragmenty elewacji, a do końca wakacji wykonane zostaną jeszcze malowanie sali nr 26 i WC chłopców, naprawa narożników w świetlicy oraz wymiana wykładziny w sekretariacie.

A co zmieni się w przedszkolach?

Zacznijmy od „jedynki”. Dzieci przywita odświeżony hol na parterze, remonty obejmą też dach nad szatnią i studnię kanalizacyjną. W Przedszkolu nr 2 pojawi się odnowiony parkiet, a w zakres prac wchodzi przebudowa podłączenia kotła centralnego ogrzewania oraz naprawa rur kanalizacyjnych. Podopieczni Przedszkola nr 3 z oddziału na piętrze rozpoczną rok szkolny w odnowionej sali. W Przedszkolu nr 4 remonty dotyczą kuchni, podłogi w sali nr 4 oraz przedsionka do szatni. I wreszcie Przedszkole nr 5. Tutaj wychowankowie powinni dostrzec różnicę już w drodze na zajęcia – odnowiony zostanie chodnik prowadzący do placówki. Oprócz tego pojawi się monitoring zewnętrzny.
Dużo zmieni się w Miejskim Żłobku. Pojawią się nowe urządzenia zabawowe, dodatkowe miejsca w oddziale IV, nowy wystrój łazienki. Dla pracowników zaplecza ważny jest również remont windy towarowej. Większość tych nowości, poza zakupem urządzeń do zabawy, zostanie zrealizowana dzięki wsparciu finansowemu z programu „Maluch +”.

Tegoroczne remonty i inwestycje to kontynuacja działań samorządu, który konsekwentnie dąży do poprawy stanu placówek oświatowych. Dzięki temu najmłodsi pyskowiczanie mogą zdobywać wiedzę i rozwijać swoje talenty w coraz lepszych warunkach pod względem estetyki, komfortu i bezpieczeństwa.

źródło: UM Pyskowice

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img