Park w Pyskowicach na drugim miejscu

Park Miejski w Pyskowicach zajął drugie miejsce w plebiscycie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego 2020.

– W trwającym od 1 do 31 sierpnia br. głosowaniu internautów nasz park zebrał 1802 punków i 634 głosów. Lepszy rezultat uzyskał jedynie amfiteatr „Muszelka” w parku im. Jacka Kuronia w Sosnowcu ( 2557 punkty, 906 głosy). Tuż za nami znalazło się muzeum na świeżym powietrzu w Cieszynie ( 1615 punkty, 583 głosy) – informuje UM Pyskowice.

Wicemistrzowski tytuł w wojewódzkim konkursie publiczności (startowało 42 realizacji) to kolejny dowód, że w Pyskowicach powstało coś wyjątkowego, a odnowiony park robi wrażenie nie tylko na mieszkańcach naszego miasta. Zielony teren to świetna propozycja na wypoczynek. Jest tu plac zabaw, wybieg dla psów, ścieżka edukacyjna, siłownia, tor dla rolkarzy, miejsca do gry w szachy i chińczyka, a nawet do grillowania. Można tu przyjść samemu, z rodzinami, z psem, żeby spędzić czas aktywnie lub po prostu pospacerować wśród drzew. Miejsce zachwyca zielenią i bogactwem oferty.

To jeszcze nie koniec. Przed Parkiem Miejskim w Pyskowicach szansa na dalsze konkursowe laury. Zgłoszone realizacje zostaną teraz ocenione przez profesjonalne jury złożone z członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej. Jak co roku uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w jesienią, w ramach obchodów Śląskich Dni Architektury.

Niestety, tym razem nie zgłoszono żadnej publicznej inwestycji z Gliwic.

Urzędnicy uznali, że żadna ze zrealizowanych w naszym mieście inwestycji nie zasługuje na ten tytuł…
Udział w plebiscycie brało jedynie prywatne przedsięwzięcie jakim była modernizacja klatki schodowej w XIX-wiecznej kamienicy przy ul. Kościuszki 30 w Gliwicach.

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img