Od 15 maja bez maseczek na zewnątrz

„Od 15 maja będziemy proponowali zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu przy zachowaniu dystansu 1,5 metra” – powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Otwieramy też gastronomię zewnętrzną oraz teatry, kina na świeżym powietrzu z obłożeniem do 50 proc. – dodał.

„15 maja to też jest bardzo ważna data, ponieważ od tego terminu będziemy proponowali rozwiązanie, że na zewnątrz maseczki nie będą musiały być noszone, o ile oczywiście jest zapewniony dystans półtora metra, który jest wymagany” – oświadczył szef resortu zdrowia na konferencji prasowej.

Podkreślił, że „w każdej sytuacji, która oznacza niemożność zachowania tego dystansu, maseczki nadal powinny być noszone, bo są podstawowym zabezpieczeniem”.

Zobacz też: Wesela i komunie już od 15 maja, ale na zewnątrz. Od 29 maja w lokalach

„Ponieważ dajemy możliwość funkcjonowania bez maseczek na zewnątrz, to otwieramy również gastronomię zewnętrzną; teatry, kina na świeżym powietrzu z obłożeniem 50 proc.” – powiedział Niedzielski.

Ponadto – mówił – imprezy okolicznościowe jak wesela czy komunie będą mogły być organizowane w limicie do 25 osób. „Ale powtarzam, na świeżym powietrzu, tak by zabezpieczyć, czy w miarę bezpiecznie realizować te uroczystości” – powiedział minister zdrowia. (PAP)

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img