Nowa droga i miejsca postojowe w Pyskowicach

Trwają działania związane z modernizacją infrastruktury osiedlowej. Droga jak nowa pojawi się w najbliższych miesiącach przy budynku ul. Wojska Polskiego 2, a na placu ul. Kochanowskiego 6 – Paderewskiego powstanie dodatkowy parking.

Obecną asfaltową nawierzchnię jezdni przy ul. Wojska Polskiego zastąpi betonowa kostka. Wymieniona zostanie podbudowa, powstaną nowe miejsca parkingowe, w tym dla osób niepełnosprawnych. Koszt całości skalkulowano wstępnie na ponad 231 tys. zł, ale gmina zapłaci dużo mniej. Roboty – w terminie do połowy października – wykona spółka Hucz z Boronowa za 175 407,80 zł, która wygrała przetarg najtańszą z ofert.

W tym samym czasie zmieni się układ podwórka u zbiegu ulic ul.Kochanowskiego 6 – Paderewskiego.

Istniejący parking zostanie rozbudowany o nowe miejsca, które zajmą część obecnego terenu zielonego. Tym samym przeniesienia, w obrębie placu, wymagać będą urządzenia zabawowe, ławki i drzewa.

fot. UM Pyskowice

Plac w ogóle nabierze estetyki. W ramach zadania otynkowany zostanie murek od śmietnika, wymieniona częściowo kostka brukowa na ulicy, wykonane będą chodnik i droga dojazdowa dla osób niepełnosprawnych.
fot. UM Pyskowice

Całość prac zamknie się kwotą 128 857,62 zł, którą zaproponowała firma PPHU Agnieszka Borczyk z Zabrza. To o blisko 25 tys. zł mniej, niż wstępnie zakładano.
W sumie, dzięki oszczędnościom uzyskanym w postępowaniach na te zamówienie publiczne, w kasie Pyskowic zostanie 80 455,58 zł.

UM Pyskowice

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img