Jedź prawym pasem. Policja publikuje film

W Polsce obowiązuje ruch prawostronny. Zobowiązuje to kierowców do jazdy możliwie blisko prawej krawędzi jezdni, co wynika z art. 16 Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym.

„Obserwujemy jednak nasilające się, bardzo niepokojące zjawisko, w którym kierujący nie stosują się do tego przepisu. Za takie wykroczenie kierowcy grozi mandat w wysokości do 500 zł i 2 punkty karne” – informuje policja.

„O niepokojących tendencjach w tym zakresie świadczy fakt, że w czasie jednodniowych działań w lipcu 2021 roku, policjanci odnotowali 63 wykroczenia wynikające z niestosowania się do jazdy możliwie blisko prawej krawędzi jezdni, a w przeciągu pierwszego półrocza tego roku takich wykroczeń odnotowano ponad 1300. Liczba tych naruszeń jednoznacznie wskazuje, że kierowcy przepis ten ignorują, co w znacznym stopniu ogranicza, spowalnia i często tamuje ruch, jednocześnie zmuszając innych kierowców do konieczności podejmowania ryzykownych działań” – dodają policjanci, którzy publikują też przygotowany przez siebie film.

Zobacz film na Facebooku

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img