Mieszkanka Pyskowic straciła z konta duże pieniądze

Przestrzegamy przed oszustami, którzy próbują wyłudzić dane do logowania. Przestępcy nie mają żadnych oporów i podszywają się pod pracowników banku.

Wczoraj w pyskowickim komisariacie zgłoszono kolejne tego typu przestępstwo. Oszuści nakłaniają do podania poufnych danych do bankowości oraz zainstalowania na urządzeniach aplikacji do zdalnej weryfikacji. Wykonanie ich poleceń to pozbycie się władzy nad swoim urządzeniem i kontem bankowym.

Schemat działania przestępców, jaki przedstawiła 30-letnia mieszkanka Pyskowic, był podobny do wszystkich innych tego typu. Zawsze wprowadzany jest element strachu i konieczności błyskawicznego działania.

Zazwyczaj oszuści dzwonią do klientów i przekonują, że bank właśnie zablokował podejrzany przelew z konta lub inna osoba zawnioskowała o kredyt.

Podszywają się też, na przykład, pod pracownika działu bezpieczeństwa. Zapewniają, że sytuacja jest do opanowania i zachęcają do pobrania oraz zainstalowania aplikacji, pod pretekstem usprawnienia komunikacji z bankiem lub usunięcia wirusa.

Pyskowiczanka zorientowała się, że padła ofiarą oszustów, gdy z jej konta zniknęło ponad 20 tys. zł. Wtedy też udała się na komisariat. Sprawę prowadzą kryminalni z Pyskowic.

Apelujemy o przekazywanie ostrzeżeń przed oszustami jak największej liczbie znajomych.

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img