Jeden z najlepszych wyników w kraju

Jak informuje Główny Urząd Geodezji i Kartografii, w Starostwie Powiatowym w Gliwicach osiągnięty został jeden z najlepszych wyników w kraju pod względem ilości operatów technicznych przyjętych do powiatowych ośrodków dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej w formie elektronicznej.

Procent operatów przyjętych w formie elektronicznej w naszym starostwie wyniósł w pierwszym kwartale aż 96,2, co jest jednym z najlepszych wyników nie tylko w województwie śląskim, ale też na terenie całego kraju.

Warto przypomnieć, że obowiązek sporządzania operatów technicznych w postaci elektronicznej został wprowadzony w sierpniu 2020 r. Dla prac geodezyjnych zgłoszonych od 31 lipca ub.r. dopuszczono przekazywanie operatów w postaci papierowej, nie dłużej jednak niż do 31 grudnia 2021 r. Forma elektroniczna ma szczególne znaczenie obecnie, gdy ze względu na stan epidemii niezbędne jest podejmowanie wszelkich działań zmierzających do ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2.

– Na tak dobry wynik pracujemy od wielu lat – podkreśla Zbigniew Solarski, naczelnik Wydziału Geodezji i Informacji Przestrzennej w naszym starostwie. – Od blisko 20 lat systematycznie informatyzujemy nasz ośrodek poprzez tworzenie dedykowanych portali branżowych, cyfryzację istniejących zasobów oraz modernizację bazy sprzętowej. Stale modernizujemy i udoskonalamy powiatowy system informacji przestrzennej, zachęcając równocześnie naszych klientów do jak najszerszego korzystania z usług drogą elektroniczną.

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img