Ekopodchody w Pyskowicach

Segregowanie odpadów na czas, przygotowanie akcji plakatowej zachęcającej do sprzątania po sobie i swoim psie, odgadywanie gatunków drzew i roślin na podstawie liści to niektóre z zadań, z którymi 3 lipca mierzyli się uczestnicy ekopodchodów. Zostały wspomnienia dobrej zabawy, dawka wiedzy w głowach oraz kilkanaście sadzonek drzew i łąka kwietna.

Rywalizacja i zabawa przyciągnęła mieszkańców całymi rodzinami. W sobotnie popołudnie na starcie stawiło się 85 uczestników, zgromadzonych w 17 drużyn. Trasa prowadziła od Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu, przez ratusz, Park Miejski, plac Józefa Piłsudskiego, aż do placu zabaw między ulicami Braci Pisko i Wojska Polskiego.
W każdym z punktów czekały zadania. Były m.in. rebusy i krzyżówki z wiedzy ekologicznej, malowanie plakatów na temat ochrony środowiska. Na finał przygotowano wspólne sadzenie roślin.

Zabawa przeciągnęła się do wieczora. Po podsumowaniu wyników okazało się, że najlepiej poradziły sobie drużyny „Szyszek”, „Szaraczków” oraz „Olaf&Lara Team”. Zwycięzcy zostali nagrodzeni zestawami narzędzi ogrodowych oraz domkami dla owadów. Wszystkie dzieci otrzymały upominki, a każdy z uczestników – dyplom.
Organizatorem wydarzenia był Miejski Ośrodek Kultury i Sportu oraz Urząd Miejski w Pyskowicach. Ekodpodchody wspomógł finansowo powiat gliwicki – przekazał wsparcie dla projektu w ramach II nagrody swojego konkursu ekologicznego „Powiat przyjazny środowisku”.

źródło / foto: UM Pyskowice

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img