Chcą zakazu stosowania maseczek, kwarantanny i szczepionek. Co zdecydują radni?

Czy miasto wprowadzi zakaz stosowania maseczek i kwarantanny oraz szczepionek? Tego domaga się fundacja im. Nikoli Tesli, która wysłała petycję w tej sprawie. Teraz decyzję podejmą pyskowiccy radni.

21 grudnia do UM Pyskowice wpłynęła petycja w sprawie podjęcia przez Radę Miejską w Pyskowicach uchwał dotyczących: wydania zakazu stosowania „maseczek ochronnych” na terenie podległych miejscowości, wydania zakazu stosowania kwarantann i izolacji medycznej oraz wydania zakazu stosowania „szczepionek” mRNA. W dniu 12.01.2022 r. w uzupełnieniu do złożonej petycji wpłynęło pismo zatytułowane „ostatnie wezwanie przed sformalizowaniem wniosków karnych”.

Jak dowiadujemy się z projektu uchwały, petycja była przedmiotem obrad Komisji Skarg, Wniosków i Petycji w dniu 17 stycznia 2022 r. W ocenie Komisji wprowadzenie postulowanych w treści petycji rozwiązań prawnych nie mieści się w kompetencjach rady gminy, dlatego też Komisja zarekomendowała Radzie Miejskiej przekazanie petycji do kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Wprowadzanie takich przepisów nie leży w kompetencjach rady gminy. Tak więc pyskowiccy radni najprawdopodobniej odeślą petycję do organu właściwego do jej rozpatrzenia, czyli Rady Ministrów.

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img