11 listopada w Pyskowicach. Co przygotowano?

Samorząd Pyskowic wraz z parafią św. Mikołaja, Miejskim Ośrodkiem Kultury i Sportu oraz Zespół Szkół im. Marii Konopnickiej zapraszają 11 listopada na obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Będzie to również okazja, by włączyć się ogólnokrajowy projekt „Pod biało – czerwoną”.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 10:00 mszą św. za Ojczyznę w kościele pw. św. Mikołaja. Następnie, o godz.11.00, przeniosą się one pod Pomnik Patriotyczny na placu Piłsudskiego. W programie znalazły się rys historyczny, ślubowanie uczniów I klasy mundurowej technikum Zespołu Szkół im. Marii Konopnickiej, złożenie kwiatów oraz wystawienie warty honorowej przez młodzież.
Natomiast w samo południe na skwerze obok Urzędu Miejskiego w Pyskowicach (od strony ul. Nowej) zaplanowano wspólne odśpiewanie hymnu narodowego, w połączeniu z podniesieniem flagi Polski w ramach projektu „Pod biało- czerwoną”.

Wydarzeniem towarzyszącym obchodom będzie wystawa poświęcona Józefowi Piłsudskiemu, autorstwa IPN. Otwarcie 10 listopada o godzinie 17:00 w Centrum Wystawienniczym.
UM Pyskowice

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img