Zmarła Krystyna Nalepka

18 kwietnia zmarła Krystyna Nalepka. Społeczniczka, poetka, działaczka na rzecz oświaty odeszła na dwa dni przed 83. rocznicą swoich urodzin. Pożegnamy ją 21 kwietnia br. na cmentarzu przy ul. Cichej.

Krystyna Nalepka przyszła na świat na Kielecczyźnie, życiowe wybory sprawiły, że osiadła na stałe w Pyskowicach. Choć z zawodu była zdobnikiem szkła i kryształów, w naszym mieście dała się poznać jako poetka i mistrzyni słowa. Publikowała tomiki wierszy, współpracowała z „Przeglądem Pyskowickim”. Była też autorką słów „Ballady o Pyskowicach”, utworu powstałego na jubileusz 750 -lecia naszego miasta, który stał się nieformalnym hymnem Pyskowic.
Pani Krystyna nie stroniła od spraw społecznych. Zawsze uśmiechnięta, zarażała optymizmem i energią. Dobro wspólne przyświecało w jej działalności jako radnej Miejskiej Rady Narodowej, członkini spoza rady w Komisji Oświaty, Wychowania, Kultury, Sportu i Turystyki, w pracy w kolegium redakcyjnym „Przeglądu Pyskowickiego”.
Uroczystości pogrzebowe śp. Krystyny Nalepki rozpoczną się 21 kwietnia o godz. 12.00 w kościele pw. Matki Bokiej Nieustającej Pomocy. Końcowa część ceremonii nastąpi na cmentarzu parafialnym przy ul.Cichej.

UM Pyskowice

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img