Wyłamał okno i wszedł do domu. Na piętrze spał właściciel

Do 10 lat pozbawienia wolności usłyszeć może zatrzymany sprawca zuchwałej kradzieży z włamaniem. 34-letni mieszkaniec Zabrza został zatrzymany w trakcie procederu. Skradzione przedmioty chciał przewieźć autem należącym do pokrzywdzonego.

Zuchwałe włamanie a następnie kradzież do domku rodzinnego miała miejsce w nocy z niedzieli na poniedziałek. Wykorzystując osłonę nocy, mieszkaniec Zabrza wyłamał uchylone w domu jednorodzinnym okno, po czym wszedł do środka. Nie napotykając żadnych domowników, przystąpił do przestępczego procederu. Skradzione przedmioty chciał przewieźć zaparkowanym na podwórku autem właściciela domu. Po otwarciu auta kluczykami, które znalazł w domu, zaczął umieszczać w nim zrabowane przedmioty, m.in. telewizor, komputer, kamerę sportową. Całości zdarzenia przyglądał się wybudzony głośnym zachowaniem sprawcy właściciel domu, który spał na piętrze budynku. Nie podejmując żadnych pochopnych decyzji, o zdarzeniu poinformował policję, nadal obserwując włamywacza.

– Skierowani na miejsce funkcjonariusze, zachowując należytą do tego typu zdarzeń taktykę, zaskoczyli wychodzącego z domu ze zrabowanymi fantami włamywacza. Został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Może usłyszeć do 10 lat pozbawienia wolności – informuje policja.

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img