W środę policyjna akcja. Kto będzie na celowniku?

Działania „Bezpieczny pieszy” będą prowadzone cały dzień (26 kwietnia) na terenie Gliwic i powiatu. W akcji udział wezmą tylko przeznaczeni do niej policjanci, wsparci przez specjalny pojazd monitorujący.

„Cel to poprawa bezpieczeństwa pieszych oraz kierowców. Policyjne patrole skupią się na wychwyceniu kierowców popełniających wykroczenia przeciwko pieszym oraz pieszych, którzy nie przestrzegają zasad bezpieczeństwa na drodze.
Mundurowi zwrócą szczególną uwagę na kierowców nieudzielających pierwszeństwa na przejściach oraz nieprzestrzegających ograniczeń prędkości w strefach zamieszkania. Będą też egzekwowane przepisy związane z noszeniem elementów odblaskowych przez pieszych” – informuje policja.

„Warto zaznaczyć, że piesi również mają swoją odpowiedzialność za bezpieczeństwo na drodze. Policja będzie zwracać uwagę na tych, którzy wbiegają na przejścia, przekraczają ulice w niedozwolonym miejscu czy korzystają z telefonów komórkowych podczas przechodzenia na tzw. pasach” – dodają funkcjonariusze.

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img