W powiecie gliwickim będą mobilne dyżury ZUS w sprawie 500+ i RKO

Pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych pomogą w składaniu wniosków o świadczenie 500 Plus i rodzinny kapitał opiekuńczy, a także w założeniu profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Ruszają mobilne punkty ZUS.

Pierwsze zaplanowano na 24 lutego (czwartek). Dyżury odbędą się w 11 miejscowościach w województwie śląskim, w większości tam, gdzie nie ma placówki ZUS.

Aby każdy miał możliwość wyjaśnienia wątpliwości dotyczących świadczeń rodzinnych oraz złożenia elektronicznego wniosku o 500 plus lub Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział ZUS organizuje dla swoich klientów specjalne dyżury. W województwie śląskim na 24 lutego, czwartek, zaplanowano 11 takich dyżurów.

Szczegółowy harmonogram mobilnych dyżurów ZUS.
dyżury ZUS 500+
– Wnioski w sprawie świadczeń 500+ i Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego można składać wyłącznie przez internet za pomocą bankowości elektronicznej, portalu Empatia oraz PUE ZUS. Do ZUS wpływają one każdego dnia, jednak jest jeszcze spora grupa rodziców i opiekunów, którzy nie złożyli. Dlatego zachęcamy do udziału w dyżurach naszych ekspertów. Pomogą oni nie tylko w złożeniu elektronicznym wniosku, ale także założeniu profilu PUE, na który to będzie wpływała korespondencja z ZUS w sprawie danego świadczenia – mówi Beata Kopczyńska, regionalna rzecznik prasowa ZUS województwa śląskiego.
Jeśli ktoś już teraz potrzebuje wyjaśnienia w sprawie świadczenia wychowawczego 500 plus lub Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego i nie chce czekać do czwartku może skorzystać ze specjalnej infolinii 22 290 55 00, która jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00 lub kontaktując się z Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS telefonicznie 22 560 16 00, bądź za pomocą email (cot@zus.pl). Konsultanci są dostępni od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 –18.00. Informacji możne otrzymać także na miejscu w placówce ZUS lub zdalnie poprzez e-wizytę.

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img