Święto Dramy, gratka dla pyskowiczan i sąsiadów

4 czerwca będzie dniem pełnym atrakcji, zabawy i niespodzianek.

Rzeka Drama to jeden z największych nieodkrytych do tej pory skarbów natury gmin Pyskowice i Zbrosławice, czekający na odwiedziny. Wydarzenie będzie świetną okazją, by znów móc obcować z kulturę na żywo i docenić radość z bycia razem. Rozpocznie się na terenie Zbrosławic w bezpośredniej bliskości Zabytkowej Stacji Wodociągowej Zawada, a potem przeniesie do Parku Miejskiego w Pyskowicach.
Osią wydarzenia jest rozpoczynający się o 9:45 spływ kajakowy Dramą, od Zawady aż do Pyskowic. Po trudach przebycia trasy kajakiem, przyjdzie czas na bardziej rekreacyjną część. Od godz. 11.00 w pyskowickim parku będzie wesoło, kolorowo, teatralnie i bardzo muzycznie.

Drama, kajaki i śpiew – to spływ kajakowy, turniej siatkówki plażowej (w Zawadzie), warsztaty dla dzieci, spektakle Walny Teatr i OTeatru, parada bębniarska teatru Lufcik na Korbkę & Batala, koncerty Bytomskiego Kolektywu Śpiewaczego, Zespołu Beltaine oraz Janusza Radka. Dzień pełen wrażeń i emocji zwieńczy pokaz laserowo – wodny (ok. godz. 21:30).
Realizatorem wydarzenia jest Fundacja W To Mi Graj w ramach III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Dziękujemy mieszkańcom za głosowanie. To dzięki Wam to wydarzenie nabrało realnych kształtów. Wkrótce podamy więcej szczegółów.

Program:
Sercem wydarzenia są spływy kajakowe rzeką Dramą od 9:45 do ok. 17:00 z Zawady do Pyskowic.

Imprezy towarzyszące
Okolice Stacji Wodociągowej Zawada
11:00 – turniej siatkówki plażowej
11:15 – 16:00 – warsztaty/ animacje
14:00, 16:00 – spektakle teatralne w wykonaniu Oteatr
Pyskowice, Park Miejski
11:00 – 17:30 – warsztaty/ animacje
13:30 – spektakl teatralny w wykonaniu Walny Teatr
17:30 – parada bębniarsko-teatralna, Lufcik na Korbkę, Batala Polska
18:00 – koncert Bytomski Kolektyw Śpiewaczy
19:00 – koncert Janusz Radek
20:30 – koncert Beltaine
21:30 – nocny spektakl laserowo/wodny

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img