Sprzedawał nielegalne papierosy. Przeszukano posesję

„Towar bez polskich znaków akcyzy skarbowej sprzedają zwykli ludzie, upatrujący w tego typu handlu dodatkowego źródła dochodu. Najważniejsi są jednak organizatorzy procederu. Pracując nad tym, by zatrzymać hurtowników, policjanci wyłapują pośredników. Dla przykładu – w tym tygodniu kryminalni z I komisariatu, prowadząc inną sprawę, trafili na informację, która doprowadziła ich do zatrzymania mieszkańca gminy Sośnicowice” – informuje policja.

„Zdarza się, że wykonując całkiem inne zadania, nasi kryminalni trafiają na kontrabandę, jak nielegalny tytoń czy alkohol. I tak policjanci z gliwickiej „jedynki” zebrali dowody na to, że pewien mieszkaniec gminy Sośnicowice zajmuje się handlem wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy skarbowej. W tym tygodniu przystąpiono do przeszukania posesji 60-latka. Łącznie zabezpieczono 48 500 papierosów różnych marek oraz 12 kg krajanki tytoniowej” – przekazuje policja.

„Trzeba zaznaczyć, że mężczyzna miał legalne zajęcie i stałe źródło dochodu, a mimo to zajął się nielegalnym procederem. Teraz czeka na sprawę karno-skarbową. W takich sytuacjach kary, szczególnie finansowe, nie należą do łagodnych. Ostrzegamy wszystkich zastanawiających się nad wejściem w nielegalny biznes – prędzej czy później policjanci trafiają na informację i „odwiedzają” ludzi zajmujących się tym procederem. Osobom handlującym wyrobami tytoniowymi bez akcyzy grożą wysokie kary pieniężne i kary więzienia. Wiedzieć warto, że jeśli kupujący mają świadomość, iż dokonują zakupu nielegalnego towaru, także popełniają czyn zabroniony” – informują funkcjonariusze.

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img