50 mln zł dla działkowców

50 mln zł rządowego wsparcia czeka na rodzinne ogrody działkowe. Środki mogą zostać przeznaczone m.in. na zwiększenie terenów zieleni oraz działania ekologiczne ograniczające hałas, zanieczyszczenie powietrza. Przyjmowanie wniosków ruszy już w maju, a za obsługę programu odpowiadać będzie Agencja Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa.

Jak poinformował we wtorek minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda projekt „Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych” to pierwszy program, który wpisuje się w oczekiwania samych działkowców.
Na realizację programu rząd przeznaczył 50 mln zł. Działkowicze będą mogli te środki wykorzystać przede wszystkim na zwiększenie terenów zieleni w ramach rozbudowy ogródków, na przykład poprzez zielone dachy czy tarasy, a także np. przygotowanie instalacji do zwiększania retencji wody. Środki te będzie można również przeznaczyć na zakup narzędzi ogrodowych.

Działkowicze już mogą przygotowywać do składania wniosków. Nabór ma ruszyć w maju, a wdrożeniem zajmie się Agencja Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa. W Polsce działa ok. 4,5 tys. ogródków działkowych, pojedynczy grant wyniesie więc od 10 tys. do 100 tys. zł. Ważne jest to, że pokrywane są w 100 proc. koszty kwalifikowane, czyli niewymagany jest wkład własny.

Pieniądze mają pochodzić z unijnego programu Infrastruktura i Środowisko 2914-2021.

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img