Śmiertelny wypadek na DK88. Auto uderzyło też w mieszkankę Pyskowic

Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj około 12.30 na zabrzańskim odcinku drogi krajowej nr 88. W wyniku zderzenia trzech samochodów osobowych zginął jeden z kierowców. Dwie inne osoby z pozostałych aut zostały ranne.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 55-letni kierujący nissanem micra, jadąc w kierunku Gliwic, z nieustalonych dotychczas przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, zderzając się z fiatem seicento kierowanym przez 61-letniego mieszkańca Gliwic, a następnie z volkswagenem polo kierowanym przez 26-letnią mieszkankę Pyskowic.

W wyniku wypadku śmierć poniósł kierowca fiata. Ogólnych obrażeń ciała doznał natomiast kierujący nissanem oraz 52-letnia pasażerka volkswagena. Po rannych przyleciał śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego. Na miejscu pracowali policjanci zabrzańskiej drogówki, funkcjonariusze straży pożarnej, a także technik kryminalistyczny. Czynności w sprawie trwają.

Apelujemy o przestrzeganie przepisów, rozsądek i kulturę jazdy. Zadbajmy nie tylko o swoje bezpieczeństwo, a także o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img