Są pieniądze na rozbudowę żłobka w Pyskowicach

Jeszcze kilka lat temu mógł przyjąć zaledwie trzydzieści maluchów. Teraz, po rozbudowie i modernizacji, liczba miejsc dobija do setki, a jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem za 3 lata będzie mógł otoczyć opieką nawet 150 dzieci.

Żłobek Miejski w Pyskowicach otrzymał 3,4 mln zł na stworzenie i utrzymanie 48 nowych miejsc z programu Maluch +.

Zwiększenie dostępności instytucjonalnej opieki nad najmłodszymi jest jednym z najważniejszych celów samorządu i burmistrza Pyskowic. To odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie mieszkańców w tym względzie. Miasto konsekwentnie od kilku lat zbliża się do tego celu. Remonty i inwestycje w wyposażenie przekładają się na poprawę standardu opieki i warunków pobytu z żłobku, które są coraz bliższe domowym.
Placówkę w najbliższych latach czeka kolejna rozbudowa. Właśnie otrzymała zapowiedź dalszego finansowania rozwoju z programu Maluch +. Kwota 1 953 624 zł pozwoli stworzyć dodatkowych 48 miejsc, co łączy się z koniecznością dobudowy kolejnej kondygnacji, a pomoc o wartości 1 444 608 zł pomoże w ich utrzymaniu przez pierwsze trzy lata. Plany miasta zakładają, że okres 2023 – 2024 zostanie wykorzystany na przygotowanie inwestycji z realizacją w dwóch kolejnych latach.
Program Maluch + na lata 2022 – 2029 łączy środki europejskie (z Krajowego Planu Odbudowy, Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego, Europejskiego Funduszu Społecznego) i budżetu państwa.
info: UM Pyskowice

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img