Rząd przekaże pieniądze Pyskowicom. Na co?

Pyskowice znalazły się na liście pilotażowej I edycji Programu Inwestycji Strategicznych w ramach programu rządowego Polski Ład. Kwota 12 027 000 zostanie przeznaczona na termomodernizację hali widowiskowo – sportowej i Szkoły Podstawowej nr 3 oraz modernizację ciągu ulic Kard. Stefana Wyszyńskiego – Armii Krajowej – Mickiewicza (do skrzyżowania z ul. Toszecką).

„Kwota 7 353 000 zł z Polskiego Ładu przełoży się na czystsze powietrze i mniejsze rachunki za ciepło dla gminy. Dotacja pozwoli na przeprowadzenie termomodernizacji hali przy ul.Strzelców Bytomskich oraz SP nr 3. Tutaj słowo wyjaśnienia – szkoła w ostatnich latach została wprawdzie odnowiona, ale z pominięciem docieplenia i innych rozwiązań zwiększających efektywność energetyczną.
Po wykonaniu inwestycji samorząd znajdzie się na dobrej drodze, by przyszłym roku w 100 procentach rozwiązać problem strat ciepła w wolnostojących miejskich budynkach publicznych. Proces termomodernizacji przeszły już trzy z czterech szkół, trzy przedszkola, Miejski Ośrodek Kultury i Sportu, urząd miejski. Na 2022 r. oprócz wyżej już wspomnianych obiektów zaplanowano również podobne prace w związku z siedzibą Centrum Wspierania Rodziny oraz Ośrodka Rozwiązywania Problemów Uzależnień, powstająca w dawnym dworcu kolejowym Stacja Kultura również będzie w pełni zgodna z rozwiązaniami podnoszącymi efektywność cieplną budynku” – informuje UM Pyskowice.

„Wiele dzieje się ostatnio w naszym mieście w kwestii remontów i budowy dróg, chodników, parkingów. A obiecana dotacja z Polskiego Ładu w kwocie 4 674 000 zł zapowiada, że dalej będzie się działo. Czekająca u progu rozpoczęcia przebudowa ul.Wyszyńskiego od ul.Bytomskiej do ul.Wyzwolenia znajdzie – jak już zapowiadaliśmy – swoją kontynuację. Metamorfozę przejdą ulice Kard. Stefana Wyszyńskiego do końca, Armii Krajowej i Mickiewicza (do skrzyżowania z obwodnicą). Całościowa rewaloryzacja korytarza drogowego wschód – zachód wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i komfortu ruchu w jego obrębie oraz w sposób zdecydowany podniesie estetykę centrum miasta” – informuje UM Pyskowice.

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img