Pyskowicka Noc Muzeów już wkrótce

W najbliższą sobotę, 15 maja, Miejski Ośrodek Kultury i Sportu oraz samorząd naszego miasta zapraszają na noc muzeów. W ten wieczór w ratuszu, i nie tylko, będzie się działo. Wśród atrakcji m.in. nocna podróż z historią w tle – informuje UM Pyskowice.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17.00 wernisażem wystawy prac Marty Zajączyńskiej Kowalskiej „Cienie – malarstwo i instalacja”. W dalszej części czeka konkurs malarsko – rysunkowy „Pyskowice na przestrzeni dziejów”, Tajemnice dawnego hotelu Meyer, czyli siedziba MOKiS jakiej nie znamy, wernisaż na bis wystawy „Prawdziwie samorządni – 30 – lecie odrodzenia Rady Miejskiej w Pyskowicach”, spotkanie w Klubie Podróżnika Obieżyświat z Katarzyną Bączkowską, która opowie o RPA.
A na koniec, w okolicach północy, gratka dla miłośników historii z dodatkowym dreszczykiem. Organizatorzy zapraszają do wehikułu czasu, czyli na nocną podróż w przeszłość, w połączeniu ze zwiedzaniem Centrum Historyczno Militarnego „Pisco – Bellum”.
W trakcie wydarzenia w ratuszu będzie można też zobaczyć wystawy „Portret Kobiety”, „Pyskowice – rozwój wpisany w tradycje”, „Minerały i skamieniałości” oraz ekspozycję sprzętu filmowego klubu „JAŚ”.
Zwiedzanie Centrum Wystawienniczego odbywać się będzie zgodnie z obowiązującymi rygorami sanitarnymi.W przypadku niesprzyjającej pogody program Nocy Muzeów może ulec zmianom.

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img