O strachu, który ma wielkie oczy i o oswajaniu potworów będzie opowiadała Pola Stępniewicz, autorka książki „Kto mieszka za meblami”. 12-latka spotka się z dziećmi w najbliższy poniedziałek, 5 grudnia, w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Pyskowicach. Warsztaty to okazja artystycznej wypowiedzi wszystkich uczestników spotkania oraz odsłona kulis wydania książki terapeutycznej napisanej przez małe dziecko.
„Kto mieszka za meblami” to historia nawiązująca do tego, co w dzieciństwie przeżywała większość ludzi czyli większość z nas. Za meblami, drzwiami czy między szafkami oczami wyobraźni widzieliśmy różne potwory. Okazuje się, że jedni bali się pająka w szafie, inni krokodyla pod łóżkiem, a Pola Stępniewicz m.in. stwora z hipnotyzującymi oczami mieszkającego za drzwiami czy tego który mieszkał za czerwonym fotelem.
Fabuła tej książki jest lekka i przystępna, ale jej przesłanie to zachęta do tego, by walczyć ze swoimi lękami i nie poddawać się im oraz znajdować swoje sposoby na rozwiązywanie problemów. Fakt, że to dzieło dziecka pokazuje jak mocną energię twórczą mają ci bardzo młodzi ludzie. Czasem tylko potrzebują pomocy dorosłych, aby ich działania mogły ujrzeć światło dzienne.
Spotkanie z Polą Stępniewicz, najmłodszą polską pisarką, autorką książki „Kto mieszka za meblami” rozpocznie się o 11.30, w sali kameralnej Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Pyskowicach. Pola wraz z mamą opowie jak zaczęła się przygoda z wydawaniem książki i o miłości do książek. Pola również przedstawi ścieżkę postępowania dla tych, którzy chcą wydać własną książkę. Podczas spotkania zostanie przeprowadzony i rozstrzygnięty konkurs.
Pola Stępniewicz, napisała swoją książkę mając 6 lat. Została ona wydana dwa lata później. Dzisiaj Pola jest 12 – latką. Mieszka w Gliwicach, ale od kilku miesięcy uczęszcza do Szkoły Demokratycznej Grajfka, której terenowa siedziba znajduje się w Pyskowicach”.
Spotkanie odbędzie się w ramach Projektu „Biała D[r]ama i inne strachy – edukacja kulturalna dla wrażliwych”, który jest realizowany przez Fundacje „W to mi graj” i dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Polecamy: bedzieladnie.com