Problemy z widzeniem – jakie suplementy mogą pomóc?

Wzrok jako jeden ze zmysłów człowieka, wymaga odpowiedniej opieki, aby mógł działać prawidłowo przez długie lata. Oczy – narząd wzroku – są jednymi z najbardziej unerwionych miejsc ciała człowieka. Wymagają określonej liczby różnych substancji i związków, aby mogły prawidłowo działać. Dla przykładu – niedobór witaminy A, może powodować trudności z widzeniem po zmroku, czyli tzw. kurzą ślepotę. To tylko pozwala naświetlić fakt, jak skomplikowany jest nie tylko narząd wzroku, ale także cały ludzki organizm. Oczywiście tak jak w wielu innych przypadkach, wszystko będzie rozchodzić się o dietę. Gdy ta będzie odpowiednio zbilansowana i będzie dostarczała wszystkich niezbędnych wartości odżywczych – problemy nie będą występować. Jednak mogą się pojawić przy okazji różnych infekcji lub chorób, które wprowadzają do organizmu anomalię, a tym samym można stracić np. duże ilości witamin i minerałów. W takich wypadkach, nieocenioną pomocą są właśnie suplementy diety, które także mogą pomóc w problemach z widzeniem.

Jakie witaminy i minerały zapewniają poprawne funkcjonowanie wzroku?

Ta najbardziej popularna odpowiedź, zdążyła już paść wcześniej – witamina A. Ma ona wpływ na siatkówkę oka, a ponadto jest silnym przeciwutleniaczem. Oznacza to, że chroni organizm przed działaniem szkodliwych wolnych rodników, które przyspieszają procesy starzenia się, a także wywołują wiele groźnych chorób – także tych nowotworowych. Jednak to nie jedyna substancja, która ma prozdrowotny wpływ na wzrok, o jakich jeszcze warto pamiętać?

  • Witamina D – jest regulatorem ciśnienia gałki ocznej;

  • Witamina E – także przeciwutleniacz. Dba o odpowiednią pracę oczu i chroni przed uszkodzeniami naczyń krwionośnych. Co więcej, dba o sprawność i ostrość widzenia.

  • Witamina C – jest także silnym przeciwutleniaczem i wzmacnia ściany naczyń krwionośnych. Jest regulatorem procesu produkcyjnego tzw. filmu łzowego.

  • Luteina – wykazuje także działania przeciwutleniające. Działa na zasadzie filtra dla oczu, chroniąc fotoreceptory przed działaniem promieniowania UV.

To tylko kilka przykładowych substancji, które są cenione m.in. przez ich prozdrowotny wpływ na narząd wzroku. Są wykorzystywane do leczenia różnych schorzeń, dolegliwości i chorób oczu, co tylko podkreśla ich znaczenie. Szukając wartościowych suplementów diety pomagających chronić oczy i wzrok, warto przyjrzeć się bogatej ofercie sklepu SFD, gdzie dostępne są wszystkie najbardziej skuteczne środki, pomagające w problemach z widzeniem.

Jakie są inne wartościowe dla oczu suplementy diety?

Chociaż wymienione powyżej witaminy i luteina, to jedne z najczęściej wykorzystywanych środków do walki z problemami z widzeniem, to ich niedobór nie zawsze będzie oznaczał faktyczną przyczynę. To tylko podkreśla fakt, że zawsze najbezpieczniej jest udać się po radę do lekarza, szczególnie gdy chodzi o tak ważny narząd jak oczy. Dopiero w następnym kroku warto sięgnąć po wartościowe suplementy diety, które nabyć można m.in. w sklepie SFD.

Warto jednak wiedzieć, jakie jeszcze suplementy diety mogą okazać się pomocne, także w celach profilaktycznych i ochronny narządu wzroku. Wiele mówi się w tym temacie m.in. o kwasach tłuszczowych omega-3, które odpowiadają za regulację ciśnienia krwi, które jest nie bez znaczenia dla naszych oczu. Co więcej, zeaksantyna wraz z luteiną odpowiada za ochronę soczewki oka, a także plamki żółtej. Warto pamiętać o tych substancjach, szczególnie w przypadku wystąpienia problemów z widzeniem. 

Materiał partnera

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img