Ruszyły roboty drogowe w Pyskowicach

1 grudnia rozpoczynają się przebudowa ciągu ulic Kard.St.Wyszyńskiego – Rynek – Armii Krajowej. W pierwszej kolejności skoncentrują się one na odcinku od skrzyżowania z ul.Gliwicką do ul. Nowej. Na czas robót obowiązywać będzie ruch wahadłowy, sterowany ręcznie. Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie robót.

Z niedogodnościami w poruszaniu się po centrum należy się liczyć do połowy przyszłego roku, kiedy planowane jest zakończenie inwestycji. Na kolejnych fragmentach wchodzących do realizacji obowiązywać będą identyczne zasady tymczasowej organizacji ruchu. Pozostawienie co do zasady w przejezdności jednego pasa nie oznacza, że nie zdarzą się sytuacje, kiedy droga będzie zamknięta całkowicie. Może się do jednak zdarzyć tylko na krótki czas, w związku z ruchem maszyn na placu budowy. W takim przypadku należy kierować się objazdami, w przypadku omawianego odcinka porzez ul.Wyzwolenia i Wojska Polskiego.

Przebudowa osi drogowej Wyszyńskiego – Rynek – Armii Krajowej – obwodnica kosztować będzie
5 556 947,38. Inwestycja otrzymała dotację z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych o wartości 4 674 000,00 zł (84 proc. kosztów). Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów S.A. z Gliwic.
UM Pyskowice / fot. PRUiM

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img