Pobicie, atak na funkcjonariuszy i kontrole przestrzegania obostrzeń

Podczas minionego świątecznego weekendu gliwiccy stróże prawa podjęli łącznie kilkaset interwencji, w których trakcie wylegitymowali niemal 700 osób. Wśród zatrzymanych znaleźli się, sprawcy pobicia oraz naruszenia nietykalności.

– Nad bezpieczeństwem w trakcie świąt, czuwali zarówno funkcjonariusze umundurowani, jak i pełniący służbę po cywilnemu. Biorąc pod uwagę specyfikę tego czasu, nie odnotowaliśmy żadnych poważniejszych zdarzeń kryminalnych – informuje policja.

W trakcie interwencji policjanci ujawnili łącznie 6 poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Do policyjnego aresztu trafiło 5. zatrzymanych. Trzej z nich, w sobotni poranek działając wspólnie, pobili 25-letniego mieszkańca Gliwic. Kolejny, 35-latek w trakcie prowadzonej w sobotnie popołudnie na ulicy Odrowążów interwencji naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy. Podobnego czynu dopuścił się 40-latek z Pyskowic, który znieważył interweniujących stróży prawa. Pierwszy z mężczyzn może usłyszeć za swój czyn do 3 lat pozbawienia wolności. Pyskowiczaninowi grozi natomiast kara do roku więzienia.

Stróże prawa wraz z Powiatową Inspekcją Sanitarna przeprowadzili w powiecie Gliwickim łącznie ponad 260 kontroli placówek handlowych, restauracji, siłowni, klubów fitness oraz obiektów sportowych. Z zebranych informacji wynika, że tylko w jednej z siłowni ujawnione zostały uchybienia zakończone skierowaniem za pośrednictwem Sanepidu wniosku o ukaranie do Sądu.

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img