Pędziła 102 km/h po terenie zabudowanym. Zatrzymano prawo jazdy

Przez najbliższe trzy miesiące właścicielka citroena będzie musiała zrezygnować z kierowania samochodem. Po obejrzeniu nagrania swojej jazdy, dowiedziała się, że ograniczeń prędkości trzeba przestrzegać.

Wczoraj przed 15.00 w terenie zbudowanym w Boguszycach w gminie Toszek policjanci kontrolowali prędkość samochodów. Zaznaczmy – mieszkańcy skarżyli się, na zbyt szybko jeżdżące pojazdy, prosili o kontrole.

„Kontrola wykazała, że prośby mieszkańców były zasadne. Niechlubny rekord pobiła 30-latka jadąca citroenem. W terenie zabudowanym jechała ponad 100 km/h. Policjanci zatrzymali jej uprawnienia. Do budżetu państwa wpłaci 1500 złotych. Jej konto „zasiliło” 13 punktów karnych” – informuje KMP Gliwice.

Policjanci proszą o przestrzeganie przepisów o ruchu drogowym i przypominają, że jazda z nadmierną prędkością jest jedną z przyczyn najtragiczniejszych zdarzeń drogowych. Niejednokrotnie są to zdarzenia ze skutkiem śmiertelnym, a obrażenia ciała, jakich doznają uczestnicy takich wypadków, są bardzo poważne.

Praw fizyki nie oszukają żadne, najbezpieczniejsze nawet nowinki technologiczne w nowoczesnych samochodach.

Ostrzegamy też, że nasze patrole pojawiają się w różnych miejscowościach naszego powiatu i kontrolują prędkość. Nie jest dobrze – zbyt wielu kierowców przekracza dozwoloną prędkość.

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img