Nowy samochód straży miejskiej w Pyskowicach

Jest pojazdem typu kombivan (dostawczego), pomieści nawet 7 osób, napędza go silnik o mocy 100 KM. Od zwykłego samochodu różni się między innymi wygrodzoną przestrzenią transportową, radiotelefonem i kolorystyką karoserii. Srebrny ford connect z niebiesko – żółtymi barwami Straży Miejskiej pojawi się na ulicach Pyskowic najpóźniej w lutym przyszłego roku.

W czym ten model forda w wersji specjalnej jest inny od dostawczej, typowej dla siebie? Przede wszystkim brakiem przestrzeni towarowo – bagażowej, której miejsce zajmuje przedział transportowy do przewozu osób zatrzymanych. Ta część samochodu oddzielona jest od części pasażerskiej ścianą działową, wyposażoną w tzw. otwór awaryjny. Ma też dodatkową kratę, która powoduje, że przestrzeń transportowa pozostaje zamknięta po otwarciu tylnych drzwi. Są też dodatkowe, przeszklone drzwi boczne. A oprócz standardowego wyposażenia pojawi się radiotelefon sprzężony z system łączności pyskowickiej Straży Miejskiej.
Kombivan zastąpi wysłużonego, „osobowego” peugeot partnera z 2005 roku i dołączy do podobnego sobie peugeot experta z 2010. Auto o wartości 170 612, 20 zł brutto zostanie nabyte w leasingu, ze spłatą rozłożoną na cztery lata. Takie warunki zaproponował Europejski Fundusz Leasingowy S.A. (EFL) i była to najkorzystniejsza z przetargowych ofert. Umowę w tej sprawie gmina Pyskowice podpisała 28 września br. Spółka Frank – Cars z Wrocławia, partner biznesowy EFL, ma teraz 140 dni, by dostarczyć samochód w wersji dostosowanej do służby w Straży Miejskiej.
UM Pyskowice

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img