Nowe urządzenia w pyskowickiej bibliotece

Czytak Plus to urządzenie do odtwarzania książek audio. Miejska Biblioteka Publiczna otrzymała nieodpłatnie cztery takie aparaty. Czekają na niedowidzących lub niewidomych czytelników.

Odtwarzacz wraz z książkami audio mogą wypożyczyć osoby z wadą wzroku, które mają orzeczenie o niepełnosprawności. Te, które posiadają własne urządzenie Czytak Plus, mogą przynieść kartę pamięci do nagrania wybranych pozycji.

– W ten sposób każda osoba z wadą wzroku będzie teraz miała możliwość zapoznać się z arcydziełami polskiej i światowej literatury w zaciszu własnego domu – podkreśla dyrektor MBP Ilona Surman.

Placówka pozyskała urządzenia dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym ,,Larix” im. Henryka Ruszczyca w Warszawie w ramach projektu ,,Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących”

Czytaki czekają w siedzibie głównej biblioteki, plac Józefa Piłsudskiego 1. Można je też wypożyczyć, po wcześniejszej rezerwacji terminu pod numerem tel. 32 233-24-75, w filii przy ul. Traugutta.

UM Pyskowice

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img