Nie zostawiaj dziecka lub zwierzęcia w samochodzie. Nawet na chwilę

Zostawienie dziecka lub zwierzęcia w zamkniętym aucie podczas upału jest niebezpieczne i może prowadzić do poważnych konsekwencji.

„Niestety, nadal słyszymy o takich sytuacjach. W wyniku nagromadzonego ciepła w samochodzie, temperatura wewnątrz pojazdu może wzrosnąć nawet do kilkudziesięciu stopni w ciągu zaledwie kilku minut, co może doprowadzić do bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia i życia osoby lub zwierzęcia pozostawionego w środku” – informuje straż miejska z Gliwic.

Dzieci są szczególnie narażone na niebezpieczeństwo, ponieważ ich ciała są mniej odporne na ekstremalne temperatury, niż ciała dorosłych. W przypadku pozostawienia dziecka w zamkniętym aucie podczas upału, mogą wystąpić poważne komplikacje zdrowotne, takie jak udar cieplny, odwodnienie lub nawet śmierć.

„Pozostawienie zwierzęcia w samochodzie podczas upału jest także bardzo niebezpieczne i może prowadzić do śmierci w ciągu krótkiego czasu. Zwierzęta nie posiadają takiej samoregulacji cieplnej, jak ludzie, a na skutek pozostawienia ich w samochodzie, mogą doświadczyć niebezpiecznego wzrostu temperatury ciała, który może prowadzić do poważnych komplikacji, w tym do zgonu” – dodają strażnicy.

Pamiętajcie, nigdy nie zostawiajcie dzieci lub zwierząt w aucie podczas upału! Bądźcie też czujni, przechodząc przez parking zwracajcie uwagę, czy w mijanych autach nie jest nikt zamknięty.

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img