Ładunek wybuchowy w centrum handlowym. Czy wiesz, jak się zachować?

„W celu skutecznego reagowania na potencjalne zagrożenia policjanci regularnie przeprowadzają ćwiczenia, które symulują różne sytuacje kryzysowe. Tym razem scenariusz zakładał, że pracownicy ochrony otrzymali telefoniczne zgłoszenie od nieznanej osoby o podłożonym ładunku wybuchowym w jednym z centrów handlowych” – informuje policja.

„Działania obejmowały takie elementy, jak: ewakuacja centrum handlowego, identyfikacja podejrzanego obszaru i zabezpieczanie terenu, komunikacja z innymi służbami oraz rzeczywiste poszukiwanie i neutralizacja ładunku wybuchowego. Policjanci współpracowali ściśle z innymi służbami i podmiotami, aby zapewnić kompleksowe działania w sytuacji zaistnienia alarmu bombowego. Zabezpieczali miejsce zdarzenia tak, aby nie było ono dostępne dla osób postronnych” – informuje policja.

„W centrum handlowym pojawił się również między innymi przewodnik z psem tropiącym. Tego typu ćwiczenia są starannie planowane i realizowane w sposób jak najbardziej zbliżony do rzeczywistości, celowo tworząc atmosferę, która ma na celu odtworzenie sytuacji kryzysowej. Dzięki temu, w przypadku wystąpienia realnego zagrożenia, wypracowane podczas działań metody pozwolą na skuteczną i przede wszystkim błyskawiczną reakcję” – dodaje policja.

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img