Naturalny plac zabaw powstał w Pyskowicach

23 października, oficjalnie otwarto naturalny plac zabaw. Projekt jest jednym z dwóch, które wygrały głosowanie w VI edycji Pyskowickiego Budżetu Obywatelskiego. Nowe miejsce rekreacji dla najmłodszych powstało na terenie między ulicami Matejki, Lompy i Wieczorka.

Przedsięwzięcie polegało na rewitalizacji części wysłużonego placu do gry i stworzeniu tam przestrzeni do zabaw i przyjaznej środowisku. Pojawiły się urządzenia, wykonane z robinii, do balansowania jak słupki z liną czy równoważnia. W późniejszym terminie, gdy nowo nasadzone rośliny osiągną dojrzałość, powstaną dwa gniazda wierzbowe – odpowiednio uformowane korony stworzą naturalne „domy”, świetnie nadające się jako kryjówki w zabawach. Przygotowano również teren pod kwietną łąkę, przy którym najmłodsi znajdą informacje o roli pszczół i „sprężynowiec” w kształcie owada. Całość dopełniło zadaszenie istniejącej już piaskownicy.

Inwestycja kosztowała 100 tys. zł i w całości została sfinansowana z budżetu miasta w ramach VI PBO. Dzieci będą mogły w pełni korzystać z placu na wiosnę.
info/fot. UM Pyskowice

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img