Kwalifikacja wojskowa rusza

Od 13 czerwca do 6 lipca 2022 roku przeprowadzona zostanie na terenie Powiatu Gliwickiego kwalifikacja wojskowa.

Termin i miejsce wyznaczone dla mieszkańców miasta Pyskowice to: 21, 22, 23 czerwca w Wojskowej Komendzie Uzupełnień przy ul. Zawiszy Czarnego 7 w Gliwicach.

W tym roku kwalifikacją zostali objęci mężczyźni urodzeni w 2003 roku, mężczyźni urodzeni w latach 1998 – 2002, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej, a także osoby, które wcześniej zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia. Na kwalifikację zostaną wezwane także kobiety, posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej oraz kobiety pobierające naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych i na kierunkach psychologicznych albo będące studentkami lub absolwentkami tych szkół lub kierunków.

Osoba zgłaszająca się do kwalifikacji wojskowej po raz pierwszy, ma obowiązek przedstawić:
– dowód osobisty lub inny dokument pozwalający na ustalenie tożsamości
– dokumentację medyczną, w tym wyniki badań specjalistycznych, przeprowadzonych w okresie dwunastu miesięcy przed dniem stawienia się do kwalifikacji wojskowej – o ile posiada
– aktualną fotografię o wymiarach 3 x 4 cm (bez nakrycia głowy)
– dokumenty stwierdzające poziom wykształcenia lub pobieranie nauki oraz posiadane kwalifikacje zawodowe.

Więcej informacji udziela Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Informacji Niejawnych Urzędu Miejskiego w Pyskowicach pod numerem telefonu 32 33 260 21.
UM Pyskowice

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img