Akcja „Trzeźwość” na ulicach

Wczoraj gliwicka drogówka prowadziła akcję „Trzeźwość”, a dzisiaj jest ona kontynuowana. Dwudziestu specjalnie przeznaczonych do tych działań policjantów skontrolowało 1058 kierowców. Wyniki, niestety, potwierdzają smutną rzeczywistość.

„Wśród normalnych, zdrowo myślących kierowców znajdują się tzw. czarne owce. To one najczęściej powodują wypadki i stwarzają zagrożenia dla innych uczestników ruchu” – informuje gliwicka policja.

Tylko w czasie wczorajszej akcji zatrzymano 5 nietrzeźwych kierujących. Nietrzeźwych to znaczy mających w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu – byli to czterej kierujący samochodami i jeden rowerzysta.

Poniżej przykład skrajnej nieodpowiedzialności:
Około godziny 8.30, podczas kontroli samochodu ciężarowego, policjanci zatrzymali ciągnik siodłowy marki Mecedes z naczepą. Natychmiast wyczuli od siedzącego za kierownicą mężczyzny silną woń alkoholu. Badania wykazały w organizmie 45-latka 0,8 promila. Kierowca stracił już uprawnienia, czeka go proces karny i wyrok.
W czasie kompleksowej kontroli stwierdzono kolejne naruszenia prawa – tachograf pojazdu wykazał przekroczenie norm czasu pracy, a historia zapisów pokazała dodatkowo, że samochód poruszał się bez włożonej karty kierowcy w urządzeniu rejestrującym. Tym samym zdecydowano o ukaraniu kierowcy mandatami w kwocie 2250 zł oraz nałożeniu kary administracyjnej na firmę transportową w łącznej kwocie 3250 zł.
policja Gliwice alkomat trzeźwość
Pozostali nietrzeźwi kierujący:
– 40-latka zatrzymana na ul. Kilińskiego w samochodzie marki Mini – 0,8 promila alkoholu we krwi,
– 44-latek zatrzymany przy ul. Reymonta w audi – 1,8 promila,
– 55-latek zatrzymany na ul. Daszyńskiego w jeepie – 2,5 promila.

Dzisiaj także wielu kierowców będzie miało okazję spotkać się z policjantami, którzy poproszą o „dmuchnięcie” w alkosensor.

„Za utrudnienia związane z akcją przepraszamy, jesteśmy jednak przekonani, że większość osób doceni te działania na rzecz bezpieczeństwa” – informuje policja.

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img