Ewakuowano całą szkołę

Uczniowie oraz personel Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świbiu zostali ewakuowani w związku z informacją o znajdującym się w szkole ładunku wybuchowym. Do akcji wkroczyli policyjni pirotechnicy, strażacy i ratownicy pogotowia. Na szczęście były to tylko ćwiczenia.

„To miał być zwyczajny dzień w wielowiejskiej szkole. 20 października, zamiast normalnych zajęć, pracownicy i uczniowie zostali jednak ewakuowani z powodu alarmu bombowego. Kilka minut przed godz. 10.00 pracownik odebrał e-maila z informacją, że w placówce została podłożona bomba. Niezwłocznie powiadomiono gliwicką policję i służby ratunkowe, a dyrektor szkoły zarządziła ewakuację. Akcja ewakuacji przebiegła bardzo sprawnie. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły zebrali się na boisku szkolnym. Do akcji wkroczyli policjanci z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego, którzy dokładnie sprawdzili budynek. Żadnych materiałów wybuchowych jednak nie znaleziono. Taki scenariusz obowiązywał podczas ćwiczeń służb ratunkowych na wypadek podłożenia materiałów wybuchowych. W akcji udział wzięli policjanci gliwickiej komendy miejskiej, straż pożarna, pogotowie ratunkowe” – relacjonuje gliwicka policja.

Po zakończonych ćwiczeniach dzieci i młodzież miały okazję wysłuchać wykładów policyjnych pirotechników oraz ratowników medycznych. Ćwiczenia miały na celu przygotowanie młodzieży na wypadek zaistnienia sytuacji niebezpiecznych.

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img