„Elektrycy” krążą po mieszkaniach i okradają

Policjanci ostrzegają przed domokrążcami – „elektrykami”. Oszuści, podając się za pracowników zakładu energetycznego, wchodzą do mieszkań i zazwyczaj działając w duetach, skutecznie odwracają uwagę i okradają.

Wczoraj tego rodzaju przestępstwo dotknęło mieszkańca os. Sikornik. Ostrzeżmy nasze rodziny przed tego rodzaju zagrożeniem. Obecnie trwa ustalanie sprawców kradzieży gotówki.

Przestępcy stosują różne metody aby nas oszukać lub okraść. O tym, że należy być ostrożnym w kontaktach z osobami nieznajomymi, bez względu na to, jak są ubrani i za kogo się przedstawiają, przekonał się 60-letni mężczyzna. Wczoraj przed południem do jego drzwi zapukali dwaj mężczyźni w uniformach, którzy przedstawili się, że są przedstawicielami zakładu energetycznego, a celem ich wizyty miała być kontrola instalacji elektrycznej.

Gliwiczanin wpuścił „elektryków” do swojego domu. Po wyjściu mężczyzny pokrzywdzony zauważył, że z szafki skradziono mu odłożoną kwotę – 5 tysięcy złotych. Obecnie sprawą zajmują się policjanci z I komisariatu.

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img