Duża impreza sportowa w śląskich miastach

I tym razem zawodnicy oraz kibice tej dużej imprezy sportowej nie zawitają do Gliwic. Tradycyjnie będą natomiast w Zabrzu oraz Katowicach.

Zaprezentowano trasę 78. Tour de Pologne UCI World Tour, który w tym roku potrwa od 9 do 15 sierpnia. – Wyścig zaskoczy wieloma nowościami. Pod względem sportowym będzie bardzo wymagający – mówi Czesław Lang.

Początek zmagań zaplanowano na Lubelszczyźnie. Kolejne biegną przez różne regiony Polski. Szósty etap to niespełna 18-kilometrowa jazda indywidualna na czas w Katowicach, która na pewno będzie miała wpływ na klasyfikację generalną. Wielki finał, to siódmy odcinek z Zabrza do Krakowa i finisz przy Błoniach. Tam poznamy triumfatora 78. Tour de Pologne UCI World Tour.

W stolicy województwa śląskiego czeka na kolarzy jazda indywidualna na czas na 18-kilometrowej trasie, z dużą ilością odcinków prostych. Przejazd przez zabytkowy Nikiszowiec, meta przy pomniku Powstańców Śląskich.

Start ostatniego etapu 78. Tour de Pologne zaplanowano w Zabrzu. Kolarze przejadą z województwa śląskiego do małopolskiego. Ciekawy etap dla sprinterów, z finiszem na krakowskich Błoniach.

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img