Akcja „Znicz” – na śląskich drogach zginęły dwie osoby

Działania „Znicz 2021” powoli dobiegają końca. „Funkcjonariusze cały czas czuwają nad płynnością ruchu na większości ciągów komunikacyjnych, ale również patrolują okolice cmentarzy, parkingów i miejsc kultu, dbając o mienie i bezpieczeństwo osób tam przebywających” – informuje policja.

W trakcie przedłużonego weekendu do chwili obecnej, na śląskich drogach życie straciły 2 osoby, a 57 zostało rannych. Odnotowano 35 wypadków i 975 kolizji. Do najtragiczniejszych zdarzeń, czyli wypadków śmiertelnych doszło w Pawłowicach i w Pyskowicach. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż w wypadku w Pawłowicach autobus wycieczkowy jadący w kierunku Katowic, chcąc uniknąć zderzenia z pojazdami poprzedzającymi, zjechał w lewo przekraczając pas rozdzielający jezdnię i zderzył się czołowo z osobowym volkswagenem. W wyniku tego zdarzenia 1 osoba zginęła, a 5 zostało rannych.

W miejscowości Pyskowice ze wstępnych ustaleń wynika, że osobowa toyota z niewyjaśnionych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z samochodem ciężarowym.

W wyniku zdarzenia śmierć poniosła 32-letnia kierująca samochodem osobowym.W tym roku zatrzymano aż 136 kierujących pod wpływem alkoholu.

Ruch w okolicy cmentarzy był najbardziej wzmożony w dzień Wszystkich Świętych, jednak pomimo dużej liczby samochodów i pieszych, dzień ten przebiegł bezpiecznie, bez ofiar śmiertelnych w wypadkach.

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img