Wypadki na drogach. Policja apeluje o ostrożność

W pierwsze trzy dni „długiego weekendu”, tj. od 11 do 13 sierpnia br. miały miejsce 243 wypadki drogowe, w których śmierć poniosło 30 osób, natomiast 267 zostało rannych. A to jeszcze nie koniec „długiego weekendu”. Wiele osób ma także wolny poniedziałek, z kolei we wtorek po południu rozpoczną się powroty z wypoczynku.

Wśród osób, które od 11 do 13 sierpnia zginęły w wypadkach najwięcej było kierujących pojazdami – aż 18 osób, w tym 12 kierujących samochodami, 3 motocyklistów i 3 rowerzystów. Śmierć poniosło także 10 pasażerów i 2 pieszych. Przyczyną większości zdarzeń było przekraczanie dozwolonej prędkości.

Szczególnie tragiczne wypadki miały miejsce 12 sierpnia. W miejscowości Słomianka w woj. podlaskim śmierć poniosły 4 osoby, w tym 9 i 15 letnie dzieci. Natomiast w woj. małopolskim, w miejscowości Harmęże, doszło do wypadku, w którym zginęło 3 młodych mężczyzn.

Apelujemy do kierujących o ostrożną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, że bezpieczeństwo w czasie podróży zależy w dużej mierze od decyzji, które podejmują. Nie warto ryzykować i narażać życia!

Policjanci pełniąc służbę na drogach będą reagować na wszystkie popełniane wykroczenia, a szczególnie te najbardziej niebezpieczne, do których należy łamanie przepisów związanych z prędkością.

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img