Wodny plac zabaw otwarty w Gliwicach

W czwartek, 1 czerwca, w parku Chopina otwarty został pierwszy w Gliwicach wodny plac zabaw.

Są też przebieralnie i parking rowerowy oraz obrotowe leżaki, z których opiekunowie mogą doglądać bawiących się dzieci.

Wodny plac zabaw został wyposażony w urządzenia umilające czas spędzany w wodzie – tryskający wodą tunel z kręgów, dwie palmy, wiaderka, parasol, armatkę, dysze i kolorowe prysznice. Do atrakcji można wejść przez oznakowane i wyłożone płytami antypoślizgowymi brodziki, przystosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach. Woda na placu zabaw będzie filtrowana i dezynfekowana, a jej temperatura będzie wynosić 26 stopni Celsjusza.

Przy brodzikach zamontowano prysznice zewnętrzne. W pobliżu znalazły się także sanitariaty – m.in. dla osób z niepełnosprawnościami.

Teren placu częściowo obsiano trawą, a częściowo wybrukowano. Całość została ogrodzona. Pojawiło się też nowe oświetlenie.

Atrakcje z okazji otwarcia obiektu zaplanowano na sobotę, 3 czerwca, w godz. 13.00–16.00 w parku Chopina (tuż przy wodnym placu zabaw).

Nowa ogólnodostępna atrakcja, zorganizowana przez Miejski Zarząd Usług Komunalnych, będzie czynna sezonowo – od 1 czerwca do 3 września w godz. 10.00–18.00. Jak informował UM Gliwice inwestycja kosztowała 2,6 mln zł.
fot. MZUK

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img