Władze Pyskowic chwalą się programem w TVP 3. Ile za niego zapłaciły?

W mediach społecznościowych i na stronie internetowej UM Pyskowice, władze miasta chwalą się, że w TVP 3 Katowice emitowany będzie program dotyczący Pyskowic. Jednak nic za darmo. Ile burmistrz Adam Wójcik zapłacił za realizację z podatków mieszkańców?

„Z przyjemnością informujemy, że nawiązaliśmy współpracę z telewizją TVP 3 Katowice. Na antenie w każdy ostatni piątek miesiąca o godz. 20.00 w ramach emitowanych audycji pt. „METROPULS! MIASTO, REGION, METROPOLIA” pojawiać się będzie kilkuminutowy felieton dotyczący naszego miasta. Już teraz zamieszczamy premierowy odcinek, a w nim mowa o największej obecnie inwestycji Pyskowic, jaką jest remont budynku dawnego dworca kolejowego, który zamieni się w „Stację Kultury”. Zapraszamy do oglądania” – brzmi wpis na Facebooku Pyskowic.

Nic za darmo. Ile Pyskowice zapłacą TVP?

Telewizja Polska za realizację jednego kilkuminutowego materiału i licencję otrzyma wynagrodzenie 1968 zł. Pierwsza realizacja trwa nieco ponad 3 minuty. Ciężko oprzeć się wrażeniu, że służy głównie promocji burmistrza Adama Wójcika, który prezentowany jest w sporej części materiału.

Tematyka materiałów ustalana będzie z urzędnikami odpowiedzialnymi za promocję.

Nie będzie to więc zapewne obiektywny materiał, w którym mogłyby być np. zaprezentowane problemy mieszkańców. Chociażby te dotyczące przejazdu ciężkich samochodów przez ulicę Sikorskiego. Będą to raczej programy typu „Jest super”.

Za promocję w TVP 3 mieszkańcy zapłacą 23616 złotych.

Na końcu każdej audycji ma pojawić się informacja o współfinansowaniu programu przez Miasto Pyskowice.

fot. zrzut ekranu z materiału TVP3

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img