Wkrótce wznowią prace na Sikorskiego

Na połowę listopada Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach zaplanowało wstępnie wznowienie robót w ciągu ul. gen. Wł. Sikorskiego.

W pierwszej kolejności wykonane zostaną prace zabezpieczające. To bowiem właśnie wysoki poziom wód gruntowych, a co za tym idzie niestabilność podłoża, przełożył się na prace dodatkowe i przeciągnięcie inwestycji w czasie.

Przypomnijmy, że początek pracom dała awaria kanalizacji. Wydawało się, że sprawa jest prosta – wystarczy usunąć źródło wycieku. Na miejscu pojawiły się pompy wysokiej wydajności do przepompowywania ścieków sanitarnych, a PWiK początkowo planowało zakończenie przedsięwzięcia w dwa tygodnie. Potem jednak termin przesunięto o kolejne dni, a w końcu roboty stanęły. Jak tłumaczył inwestor, roboty przerwano w związku z niestabilnością gruntu i potencjalnym zagrożeniem dla budynku mieszkalnego sąsiadującego z głębokim wykopem.

Przed wznowieniem realizacji należało wykonać odwierty geologiczne, opinie geotechniczną i techniczną dla budynku, wreszcie projekt zabezpieczenia wykopu. To wszystko jest już wykonane. Jak poinformował inwestor, wstępnie ustalono rozpoczęcie prac zabezpieczających na 16 listopada. W dalszej kolejności prace przeniosą się na odcinek sieci sanitarnej, który pozostał jeszcze do naprawy.

Przewidywany termin zakończenia robót to 30 listopada br. Wkrótce potem z ul.gen.Wł. Sikorskiego znikną przewężenie, światła i ruch wahadłowy, a droga stanie się znów w pełni przejezdna.

(UM Pyskowice)

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img