W Pyskowicach ma powstać nowa hala gimnastyczna

Pyskowice otrzymają 2,8 mln zł na budowę na budowę hali gimnastycznej przy SP nr 4.

Plany zakładają budowę hali gimnastycznej z boiskiem o wymiarach 20 x 40 m wraz z zespołem szatniowo – sanitarnym. Powierzchnia boiska pozwoli na prowadzenie meczów piłki koszykowej, siatkowej, ręcznej oraz nożnej. Obiekt ma zostać wyposażony w wykładzinę uniwersalną, odpowiednią dla rozgrywek sportowych, zajęć dla rolkarzy, treningów strzelniczych, imprez artystycznych. Obiekt zostanie połączony przewiązką z budynkiem szkoły.

„Zdanie wpłynie na podniesienie komfortu edukacyjnego uczniów oraz przysłuży się zdrowiu mieszkańców, gdyż hala w założeniu ma być otwarta również w godzinach popołudniowych oraz w weekendy dla wszystkich zainteresowanych aktywnością sportową. Celami inwestycji są również: wyrównywanie dysproporcji w dostępie do edukacji szkolnej na obszarze miasta, modernizacja przestarzałej infrastruktury sportowej i podniesienia jakości i komfortu procesu edukacyjnego – przekładające się na wyniki egzaminów i poziom kultury fizycznej uczniów. Obiekt zostanie dostosowany do osób o szczególnych potrzebach, co jest bezpośrednią formą wsparcia dla przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu grup szczególnie zagrożonych” – informuje UM Pyskowice.

Realizacja projektu planowana jest na przyszły rok, a szacowane koszty wynoszą 6,8 mln zł. Na brakującą część złożą się środki miasta oraz ewentualnie pozyskane z innych źródeł.
Dofinansowanie w kwocie 2,8 mln zł pochodzi z programu Ministerstwa Sportu i Turystyki „Olimpia”, obejmującego budowę przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie występów reprezentacji Polski na igrzyskach olimpijskich.
info / fot. UM Pyskowice

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img