W Pyskowicach działa placówka pomagająca dzieciom i młodzieży

Ulica kard. Stefana Wyszyńskiego 37 to nowy adres Środowiskowego Ośrodka Pomocy Psychologicznej i Pedagogicznej dla Dzieci i Młodzieży – I Poziom Referencyjny w Pyskowicach. Działa on w ramach Centrum Terapii Systemowej i Pomocy Psychologicznej „Diada” z Gliwic.

Pomoc placówki staje się tym bardziej potrzebna w sytuacji epidemii, która szczególnie wpływa na zdrowie psychiczne najmłodszych. Ośrodek funkcjonuje na terenie naszego miasta od kwietnia ubiegłego roku, ale do tej pory przyjmował w innym miejscu – na terenie szpitala. Obecnie zlokalizowany został w pomieszczeniach Zespołu Szkół im. M. Konopnickiej. Warto dodać, że to jedyny tego typu ośrodek w naszej najbliższej okolicy.

Placówka świadczy pomoc psychologiczną i psychoterapeutyczną dzieciom i młodzieży w ramach kontraktu z NFZ. Z jego wsparcia mogą korzystać mieszkańcy z powiatu gliwickiego, w tym oczywiście z Pyskowic. Realizuje porady psychologiczne, diagnostyczne, terapię indywidualną, grupową i rodzinną, sesje wsparcia psychospołecznego, wizyty środowiskowe. Dzięki takim miejscom młodzi ludzie mogą liczyć na wsparcie i profesjonalną pomoc, opartą na rzetelnej diagnozie, terapii i współpracy z najbliższym środowiskiem.

Z okazji inauguracji działalności w nowej siedzibie obecny na uroczystości Burmistrz Pyskowic Adam Wójcik przekazał całej kadrze ośrodka w imieniu samorządu oraz pyskowiczan życzenia szybkiej aklimatyzacji, powodzenia i spełnienia zawodowego oraz realizacji zamierzonych planów, świetnej atmosfery w nowym miejscu, a także efektywnej pracy na rzecz zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

info / fot. UM Pyskowice

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img