Tragiczny wypadek w powiecie gliwickim. Auto rozbiło się na drzewie

29 stycznia około godziny 15.00 na odcinku drogi łączącym Proboszczowice i Kotulin, na terenie gminy Toszek doszło do tragicznego wypadku drogowego. Samochód skoda rapid wypadł z jedni i uderzył w drzewo. W wypadku zginął 50-letni pasażer, natomiast dwie osoby zostały ranne.

Z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn, kierujący skodą 55-letni mieszkaniec województwa opolskiego, jadący od strony Proboszczowic w stronę Kotulina, na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie na pobocze drogi. Samochód uderzył w drzewo. Siła uderzenia była tak duża, że silnik wraz z zawieszeniem zmiażdżył przednią ścianę kabiny pasażerskiej, wpychając kokpit do środka. W wypadku, poza 55-letnim kierującym, poszkodowani zostali dwaj pasażerowie w wieku 50 oraz 28 lat. Obaj są mieszkańcami powiatu strzeleckiego.

Aby wydobyć zakleszczonych z wraku samochodu, strażacy z OSP Widów oraz JRG PSP Pyskowice musieli rozcinać pojazd specjalistycznym sprzętem.

Ratownicy medyczni 3 karetek pogotowia udzielali pomocy poszkodowanym, przewiezionym do okolicznych szpitali. Niestety, znajdujący się w stanie krytycznym 50-letni pasażer skody zmarł w szpitalu. W ciężkim stanie w szpitalu przebywa drugi z pasażerów. Odcinek drogi pomiędzy Proboszczowicami a Kotulinem pozostawał zamknięty do godziny 21:30.

W sprawie wypadku będzie prowadzone śledztwo w Komendzie Miejskiej Policji w Gliwicach, które nadzorować będzie Prokuratura Rejonowa Gliwice-Zachód.

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img