Straż miejska z Pyskowic ma nowy samochód

Od wczoraj, 7 grudnia, na ulicach naszego miasta można spotkać nowy samochód Straży Miejskiej w Pyskowicach. Odróżnia się od starego srebrnym kolorem karoserii, płaskim „kogutem” i ogólnym wrażeniem nowości. To dostosowany pod zadania straży kombivan (dostawczy) ford connect.

Auto zastąpi wysłużonego, „osobowego” peugeot’a partnera z 2005 roku i dołączy do podobnego sobie peugeot experta z 2010. Zakup wpłynie na poprawę komfortu pracy strażników oraz obniżenie kosztów eksploatacji taboru.

Nowy samochód straży pomieści nawet 7 osób, a od zwykłego modelu dostawczego różni się między innymi brakiem przestrzeni towarowo – bagażowej, której miejsce zajmuje przedział transportowy do przewozu osób zatrzymanych. Ta część samochodu oddzielona jest od części pasażerskiej ścianą działową, wyposażoną w tzw. otwór awaryjny. Ma też dodatkową kratę, która powoduje, że przestrzeń transportowa pozostaje zamknięta po otwarciu tylnych drzwi. Są też dodatkowe, przeszklone drzwi boczne. A oprócz standardowego wyposażenia ma radiotelefon sprzężony z system łączności pyskowickiej Straży Miejskiej.

Auto o wartości 170 612, 20 zł brutto gmina Pyskowice kupiła w leasingu, ze spłatą rozłożoną na cztery lata. Takie warunki zaproponował Europejski Fundusz Leasingowy S.A. (EFL) i była to najkorzystniejsza z przetargowych ofert. Bezpośrednim dostawcą była spółka Frank – Cars z Wrocławia, partner biznesowy EFL.

UM Pyskowice

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img