Sterowiec będzie latał nad Gliwicami

Pierwszy raz wielki powietrzny sterowiec zasilany pięcioma dieslowskimi silnikami Maybacha (każdy o mocy 530 koni) pokazał się nad Gliwicami w 1929 roku.

Za drugim razem, 5 lipca 1931 r., długi na 230 metrów „Graf Zeppelin” nie tylko przelatywał, ale i widowiskowo lądował w naszym mieście, dysponującym wtedy jedynym w tej części ówczesnych Niemiec lotniskiem mogącym przyjąć maszynę o długości ponad dwóch boisk piłkarskich. Trzeci przelot „cygara” – Zeppelina ZF – nad Gliwicami szykuje się 11 września w ramach wydarzenia organizowanego przez Grupę ZF.

Firma promuje w ten sposób strategię rozwoju mobilności nowej generacji pod hasłem „Next Generation Mobility. NOW”. Polska trasa Zeppelina ZF rozpocznie się w sobotę 11 września w Katowicach. Tego dnia sterowiec będzie latał również na Gliwicami, a w kolejnych dniach nad Częstochową (12 września), Bielskiem-Białą i Czechowicami-Dziedzicami (14 września) oraz Wrocławiem (15–16 września).

Trasę przelotu będzie można śledzić w czasie rzeczywistym w serwisie FlightRadar24, wpisując numer indentyfikacyjny „DLZNT”.

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img