Starosta gliwicki Waldemar Dombek również dostanie dużą podwyżkę

Po tym, jak radni podnieśli wynagrodzenie prezydenta Adama Neumanna rozpętała się burza. Mieszkańcy byli zniesmaczeni wzrostem płacy o 100%. Wkrótce więcej zarabiał będzie także burmistrz Pyskowic, Adam Wójcik, o czym dzisiaj informowaliśmy. Okazuje się, że to nie koniec. Więcej co miesiąc wpłynie również na konto starosty gliwickiego Waldemara Dombka.

Waldemar Dombek będzie zarabiał zdecydowanie więcej niż do tej pory. Wkrótce co miesiąc będzie otrzymywał: wynagrodzenie zasadnicze w wysokości: 8344 zł, dodatek funkcyjny w wys. 2760 zł, dodatek specjalny 3321 zł oraz dodatek za wysługę lat wg obowiązujących przepisów. Tak więc łącznie będzie zarabiał ponad 15 tys. złotych miesięcznie.

Po raz kolejny należy zadać pytanie: czy jest to dobry moment na podnoszenie wynagrodzeń prezydentów, burmistrzów czy starostów? W Polsce jest coraz większa inflacja, budżety miast i gmin trzeba mocno ograniczać ze względu na skutki pandemii. Pieniądze na podwyżki dla władzy jednak są. Ocenę pozostawiamy mieszkańcom.

Decyzję dotycząca zarobków starosty podejmie rada powiatu, sprawa wydaje się jednak przesądzona.

Więcej o zarobkach Adama Neumanna można przeczytać tutaj, natomiast o podwyżce dla burmistrza Pyskowic tutaj.
fot. Starostwo Powiatowe w Gliwicach

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img