Spis Powszechny trwa. W Pyskowicach pomogą w bibliotece

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, w którym uczestnictwo jest obowiązkiem każdego Polaka. Dla tych mieszkańców, którzy nie mają dostępu do internetu, gmina przygotowała stanowisko komputerowe w holu urzędu miejskiego. Teraz dołącza Miejska Biblioteka Publiczna, która otwiera punty spisowe dla seniorów.

– Przypominamy, że podstawową, obowiązkową formą dokonania spisu jest samospis internetowy z wykorzystaniem interaktywnego formularza spisowego, który jest dostępny na stronie GUS – informuje UM Pyskowice.

Aby zapobiec sytuacji, w której zobowiązany do tego mieszkaniec Polski nie ma możliwości dokonania samospisu (np. z powodu braku dostępu do urządzeń i internetu), ustawa zobowiązała m.in. burmistrzów do udostępnienia odpowiedniego pomieszczenia i sprzętu. Na terenie Pyskowic działa już urzędzie miejskim przy ul.Strzelców Bytomskich 3, w holu na parterze budynku przy stanowisku obsługi interesantów.

Dodatkowe punkty, przede wszystkim z myślą o seniorach, z własnej inicjatywy uruchomiła Miejska Biblioteka Publiczna. Dostępne są one w siedzibie głównej oraz filiach po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu:
– Biblioteka Centralna Pl. Józefa Piłsudskiego 1 , telefon 32 233 24 75,
– Oddział dla Dzieci Pl. Józefa Piłsudskiego 3, telefon 32 333 00 50,
– Filia nr 1 ul. Traugutta 53 , telefon 32 333 18 15.
Punkty czynne są we wtorek i piątek w godz. 9.00 – 15.00, w pozostałe robocze dni tygodnia w godz. 10.00 – 18.00.

Zwracamy uwagę, że przychodząc do biblioteki należy:
– zasłonić usta i nos,
– zdezynfekować ręce w miejscach do tego wyznaczonych lub nosić rękawiczki,
– zachować 2 m odległości między osobami.

fot. cottonbro / Pexels

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img